з нагоди всесвітнього Дня Захисту Дітей відбулося безліч різних акцій та святкувань.
Волонтери ВМКПО “Вибір” разом з групою дітей з Хмельницького Денного Центру брали участь у заході, що був організований у центральному парку міською службою у справах дітей. Танцювальні та музичні колективи зі вього міста підготували свої номери. Команда “Вибору” з гаслом “Захистити дитину – отримати людину!” мала нагоду поспілкуватися з батьками, загострити увагу на темі захисту дітей від насильства та пороздавати проспекти, що роз”яснюють роботу Денних Центрів. А діти з Денного Центру мали змогу взяти участь у конкурсах та іграх, які проводили ведучі та виграти цікаві призи. Особливо проявилити свої таланти діти змогли у конкурсі на найкращий малюнок – на тему захисту дітей.
А усім меншим дітям команда “Вибору” вручала маленькі подарунки – надувні кульки у вигляді квіточок або тваринок, які їм дуже сподобались. На закінчення свята всі, хто мав бажання залишилися пограти в ігри з парашутом, а потім побігли на безкоштовні атракціони у парку. Всі діти були запрошені на заняття в Денний Центр.
Дякуємо всім, хто допомагав в організації свята!

Слава Богу за можливості, які Він дає! Місцевий автосалон “Ніссан” у м.Хмельницькому задумав зробити благодійну акцію, присвячену “Дню Захисту Дітей” і просвети її на терріторії автосалону “Ніссан” ЛІГА 2.
Організатори – дирекція салону почули від наших волонтерів про ВМКПО “Вибір” і запросили нашу команду волонтерів допомогти у проведенні дитячої програми.Організатори самі потурбувалися про всі орг-питання, навіть самі зібрали дітей з батьками. А ми під гаслом акції “Захистити дитину – отримати людину” мали змогу загострили увагу присутніх на проблемах насильства над дітьми та закликали не бути байдужими, коли бачать дитину у небезпечній ситуації.
Усі діти мали гарну нагоду весело провести час, показати свої таланти, проявити себе у різних конкурсах, іграх, піснях та  отримати призи. Також взяти участь у конкурсі на найкращий малюнок. А ще на святі був безкоштовний батут, з якого менші діти майже не злазили.
Діти були дуже активні, а їх батьки вболівали за них та також мали змогу взяти участь у грі “Крокодил”. Діти показували без слів якусь тваринку, а батьки мали відгадати хто це в разі успіху отримати приз.
І діти, і ще більше самі батьки були дуже задоволені, тому що протягом 2,5 годин вони могли цікаво відпочити і спостерігати, які їх діти талановиті!

Одна добра людина, яка працює на хмельницькому речовому ринку, відкрила своє серце і віддала, той товар, який вже давно лежить на складі. ЇЇ щедрий дар дав чудову нагоду зустрітися з малюками і роздати їм гарні нові кофтинки.
Хтось допоміг знайти малечу 3-4 років, хтось запропонував свій транспорт, кожен послужив як міг і в результаті ми познайомилися з багатьма новими дітками, принесли їм Божу любов, виконали хорошу справу заради Господа.
Кожна зустріч була особливою. стільки різних історій! Наприклад, два брати і сестричка: Владік, Денис і Марійка, дуже схожі між собою, завжди підтримую один одного і радіють, незважаючи на те, де перебувають – чи декілька місяців в притулку-розподільнику, бо жити в своїй рідній сім’ї стало небезпечно для життя, чи живуть з мамою, яка сама ще дитина або якось намагається вижити в цьому світі, чи в прийомній родині, де вони опинились, пройшовши у свої 3 роки вже безліч негараздів.
Під час знайомства з нами хтось з дітей ні на крок не відходить від тебе і щебече як пташеня, а хтось сором’язливо чекає своєї черги. Але всім їм неважливо чи підійде розмір кофтинки або чи не задовгі будуть рукави – вони стоять в черзі за чимось іншим…
За нашою увагою, нашою щирою посмішкою, за тим, щоб ми приділили їм час і послухати, як вони намагаються висловити свої почуття і розповісти одразу усі новини свого життя.
Подяка Богу за те, що є ще в світі добрі люди, які мають жертовні серця і завдяки яким отакі акції вносять у дитячі сердечка трохи більше радості і Божого світла.

Команда ВМКПО “Вибір”

відбулася в м.Хмельницький, на базі одного з перших Денних Ценнтрів в Україні, де вже протягом 4 років звершується робота з дітьми ризику. Учасники конференції з’їхались з різних куточків України – Черкаси, Житомир, Тернопіль, Одесо, Київ, але переважна більшість була з Хмельницького та області.
В перший день конференції розглядалися питання, щодо випадків насильства над дітьми і як потрібно реагувати на них, та які дії чинити. Андрій Миколайович Костишин – президент ВМКПО “ВИБІР”, наставляв молодь, щоб вони мали гаряче серце, щодо тих дітей та сімей, які опинилися в біді і не відвертали очі від них, але мали мудрість коли йдуть допомогати і намагалися уникати помилок. А Дмитро Вікторович Баланюк – головний спеціаліст відділу у справах дітей у м. Хмельницькому наголосив, що допомагаючи сімям, потрібно робити це у рамках законності та взаємоповаги. Він дав чудові поради для молоді, щодо безпеки та правильного реагування у кризових ситуаціях, та закликав не брати на себе більше ніж потрібно, а своєчасно попереджати державні органи про небезпечні ситуації.
Після цього Надія Гураль – координатор роботи ВМКПО “ВИБІР”, презентувала новий документ “Правила та рекомендації по роботі з неповнолітніми”, де зібрані усі поради та механізм, яким чином вирішуються питання захисту дітей в органфізації.
Другий день конференції був присвячений літньому відпочинку та правилам, яких має дотримуватись команда волонтерів, щоби уникнути компроментуючих та небезпечних ситуацій з дітьми.
Наш гість – Евгенія Шевченко, яка координує літні проєкти організації “Молодь для Христа”, зауважила, як багато важливих та доленосних рішень молодь та підлітки приймають саме під час літнього відпочинку, адже є вільний час пороздумовувати над своїм життям. І закликала молодь наставляти дітей на здійснення добрих вчинків, щодо друзів, батьків та інших людей.
Після обговорення планів на літо, всі учасники зробили загальне фото напамять.
Подяка всім, хто допомагав у організаційній частині конференції та забезпечив смачне харчування та комфортне проживання всім гостям та учасникам конференції.

Гураль Надія,
координатор роботи ВМКПО “Вибір”

на яку приїхали діти з Денних Центрів Хмельницької області. Зустріч проходіла в м. Хмельницький в приміщенні церкви «Голгофа» з 12 до 17 години і на неї зібралося 35 дітей і 25 молодих людей з організаторів відпочинку. Тут діти згадували свої кричалки, девізи, пісні, які вони придумували влітку і ті, які співали всі разом. Дивилися фото і відео з відпочинку, що виявилося найцікавішим, хоч на хвилину поринути в ту літню атмосферу і пригадати те, що переживали там.  Ведуча Люба змогла всіх зібрати по групах і розвеселити своїми веселими іграми і жартами Сценка «Сіль», яку підготувала команда, розкривала тему всієї нашої зустрічі – чи є ми насправді сіллю для людей, що оточують нас, і після відпочинку. Про що розповідаємо іншим своїми справами і вчинками, і як це можна зробити  –  детально розповів нам диякон церкви «Будинок Євангелія» Валерій Олександровіч. Подяка Богу і тим, хто пожертвував фінанси на цей захід, щоб кожний з дітей міг отримати подарунок – ручки і зошити для школи, диск з фото з табору, і смачний обід! А також вручити подяки всій команді, яка допомагала цього літа. Після цього всі діти були запрошені на заняття в Денні Центри в Хмельницькому і по області, які відновлюють свої регулярні зустрічі після літніх канікул. На завершення зустрічі, всі зібрались на загальне фото – на довгу пам’ять!

На базі молодіжного центру «Час змін» с. Маків розпочався цей довгоочікуваний відпочинок. Цього літа була можливість надати відпочинок для 46 дітей з 8 до 15 років з командою 19 чоловік, троє з яких випускники Хмельницького Денного Центру.
Все відбувалося так: коли діти під’їжджали до бази їх перестріла молодь з команди, щоб зробити перевірку за допомогою різних завданнь. Тому дітям, щоб дістатися до бази відпочинку потрібно було згуртуватися та пройти їх. Таким чином діти ознайомилися з місцевістю, що оточувала базу!
Першого дня діти звісно знайомилися зі своїми наставниками й обживалися на базі – це був ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА.
А далі кожний день якось називався – другий день – ДЕНЬ СПОКУС, коли було цікаво спостерігати за тим, як діти брали або робили те, що було заборонено. За що, в кінці дня, коли всі мирно вляглися в свої ліжечка, група порядку підняла всіх, хто був замічений в порушенні правил, й змусила порушників повіджиматися або поприсідати. А вранці дітям пояснили, що таким чином ми часто в нашому житті робимо щось заборонене, не чикаючи за це покарання, але Бог справедливий і за все доведеться відповідати перед Ним.
Третій день – був ДЕНЬ НАВПАКИ. Під час загальної гри у футбол дітям відразу ж видали 2 м’ячі, а пізніше вибігли наставники з віниками, швабрами та відрами й почали заважати їм грати. Дітям важко було зрозуміти, що робити в такому хаосі, але всім було дуже весело. А на вечірню програму всі одягнулися навиворіт тому виглядали досить кумедно.
Впродовж всього відпочинку проходили біблійні години, на яких за бажанням учасники розглядали деякі з тих якостей, які показують, яким є Наш Бог. А на ранкових зустрічах вони замислювалися та шукали відповіді на питання «хто я?», і «що мені подобається?».
Наступним був ДЕНЬ ПОСМІШОК – в якому найвеселішим моментом було загальне обливання. Для цього всі вийшли на природу до джерела з чистою водою, де вдосталь пообливалися.
А  в передостанній день, вірніше вечір усі вечеряли на природі біля вогнища, де посмажили на всіх сардельки і картоплю. Після чого всі задоволені повернулися в корпус, де їх чекав особливий вечір та гості – приїхав диякон церкви «Дім Євангелія» Валерій Олександрович зі своєю дружиною Наталією, який розповів, як він уявляє Бога. А потім кожен міг написати те, в чому відчуває провину або хоче виправитися і прибити до хреста на знак того, що ми віддаємо це Богові. Після цього кожна група мала нагоду піти зі своїм наставником в обладнані місця, де кожен з дітей поділився своїми переживаннями та враженнями, запалюючи вогники маленьких свічок. Було багато всіляких емоцій та сліз радості, печалі.
В день роз’їзду лідери з дітьми всі разом приїхали на вечірнє служіння в церкву «Дім Евангелія», яка була основним організатором і спонсором цього відпочинку для дітей. Тут кожен загін міг прийняти участь в програмі й показати те, що діти підготували впродовж всього тиждня. Все прошло дуже цікаво й просто – діти розповідали вірші, які самі написали, показували сценки, співали пісні.  Це було великим підбадьоренням для церкви, до того ж на дитячу програму прийшли деякі з батьків цих дітей, які проживають в самому Хмельницькому.
Подяка Богу за все!

Під час шкільного оздоровчого табору молодь з Хмельницької церкви «Дім Євангелія» провела веселу та духовно корисну програму для 25 місцевих дітей. Їм дуже сподобалося разом співати пісні й робити різні саморобки, до того ж кожному, хто вже вміє читати подарували Новий Заповіт та пояснили як його читати, щоб краще розуміти те, що там написано. А також пограти у веселі ігри та конкурси.
Особлива подяка всім, хто посприяв проведенню цього заходу та надалі підбадьорює здійснювати суспільно корисну роботу для дітей. Тому з вересня ми плануємо відкрити денний центр для дітей с. Черепова, і вже переживаємо, щоб зібрати постійну команду соціально активної молоді для цього.

В п’ятницю 12 червня на завершальній зустрічі цього навчального року команда денного центру “Перлина” провела свято першого випуску. В центрі уваги опинилися 4 випускники – 2 хлопця та 2 дівчини, які вже протягом 2-3 років регулярно відвідували зустрічі ДЦ.

Привітати їх та сказати слова настанов були запрошені: Геннадій Янченко – молодіжний лідер місцевої церкви, на базі якої й проходять зустрічі ДЦ; Гураль Надія – координатор соціального відділу ВМКПО “ВИБІР”; Андрій Талько – координатор відділу “Виховання лідерів”, МДХ і керівник молоді Житомирської області; Павло Михайлович Храпак – пастор місцевої церкви.
Усі вони бажали дітям не зупинятися на досягнутому, а продовжувати слідувати вибраною дорогою й при цьому допомагати людям, що оточують їх.

Особливу вдячність хочеться висловити тим наставникам, які впродовж всіх цих років вкладали частинку свого серця в цих дітей: вчили, готували, прибирали або навіть просто підбадьорювали їх.

Також надихає те, що на це свято прийшла мама однієї з випускниць, та й особисто подякувала наставників денного центру за допомогу у вихованні дочки. Окрім поздоровлень всі діти отримали цінні подарунки, які ще знадобляться їм в подальшому житті та вітальні грамоти.

На закінчення всі разом зібралися за солодким столом й дивилися цікаві фотографії випускників, як вони помінялися за цей час.  Вдячні Богові за цих дітей і молимося, щоб Він зберіг їх від зла!

Під час шкільної оздоровчої програми проходив денний табір «БУМ» – (Будні Української Молоді). Для проведення якого об’єдналися усі хто зміг: адміністрація школи та місцева влада, фонд «Добра Воля» та ВМКПО «ВИБІР», Хмельницька та Вінницька молодь, а також місцеві церкви. Такими спільними зусиллями зуміли провести незабутнє соціально та духовний корисний час для 140 дітей, які отримали безліч приємних вражень.
Адже 8 дитячих груп змагалися між собою, як на спортивному майданчику в естафетах, так і на сцені в конкурсах та різних постановках. Усі разом діти вивчили багато пісень, а також ті, хто хотіли, могли розібрати цікаві історії з Біблії про Данила, який у всіх життєвих ситуаціях довіряв Богові. Крім того щодня всім табором грали в ігри, де треба було і бігати і думати всією групою, щоб перемогти. Найяскравішою з них виявилася гра «Життя за годину», де діти мали нагоду не лише повчитися в школі, але й в університеті, попрацювати на роботі, зіграти весілля, стати «зіркою сцени»,  побувати за кордоном – а ті, хто при цьому трохи заробив, купували дарунки в спеціальному магазині.
Втішало те, що в таборі були майже всі діти, які відвідували зустрічі денного центру і вони відчували себе набагато впевнініше, ніж інші. Хотілося б і далі продовжувати зустрічі з ними, щоб вони ще більше могли проявляти свої здібності й таланти.
Команда табору «БУМ».

На ньому була присутня координатор соціального відділу Надія Гураль. Ця подія проходила на ранковому зібранні церкви “Блага Звістка”, на базі якої відбуваються зустрічі цого денного центру. Першими випускниками  стали 4 дівчини, які близько двох років відвідували зустрічі кожного понеділка та п’ятниці. Вони підготували декламацію за програмою “ВЄ-дітям” та показали її перед врученням дипломів. Пастор церкви привітав кожну особисто та благословив їх. На закінчення Надія Гураль привітала дівчат з їх досягненнями та побажала не зупинятися, але підкоряти нові вершини. А також подякувала лідерам та команді помічників, які вклали частинку свого серця в цих дітей, й тим людям в церкві, які підтримували роботу денного центру протягом цього часу.
Після всіх урочистостей була можливість ще поспілкуватися з дівчатами за чашкою чаю, а також з Наталією, лідером денного центру м. Черкаси.