відбулася в м.Хмельницький, на базі одного з перших Денних Ценнтрів в Україні, де вже протягом 4 років звершується робота з дітьми ризику. Учасники конференції з’їхались з різних куточків України – Черкаси, Житомир, Тернопіль, Одесо, Київ, але переважна більшість була з Хмельницького та області.
В перший день конференції розглядалися питання, щодо випадків насильства над дітьми і як потрібно реагувати на них, та які дії чинити. Андрій Миколайович Костишин – президент ВМКПО “ВИБІР”, наставляв молодь, щоб вони мали гаряче серце, щодо тих дітей та сімей, які опинилися в біді і не відвертали очі від них, але мали мудрість коли йдуть допомогати і намагалися уникати помилок. А Дмитро Вікторович Баланюк – головний спеціаліст відділу у справах дітей у м. Хмельницькому наголосив, що допомагаючи сімям, потрібно робити це у рамках законності та взаємоповаги. Він дав чудові поради для молоді, щодо безпеки та правильного реагування у кризових ситуаціях, та закликав не брати на себе більше ніж потрібно, а своєчасно попереджати державні органи про небезпечні ситуації.
Після цього Надія Гураль – координатор роботи ВМКПО “ВИБІР”, презентувала новий документ “Правила та рекомендації по роботі з неповнолітніми”, де зібрані усі поради та механізм, яким чином вирішуються питання захисту дітей в органфізації.
Другий день конференції був присвячений літньому відпочинку та правилам, яких має дотримуватись команда волонтерів, щоби уникнути компроментуючих та небезпечних ситуацій з дітьми.
Наш гість – Евгенія Шевченко, яка координує літні проєкти організації “Молодь для Христа”, зауважила, як багато важливих та доленосних рішень молодь та підлітки приймають саме під час літнього відпочинку, адже є вільний час пороздумовувати над своїм життям. І закликала молодь наставляти дітей на здійснення добрих вчинків, щодо друзів, батьків та інших людей.
Після обговорення планів на літо, всі учасники зробили загальне фото напамять.
Подяка всім, хто допомагав у організаційній частині конференції та забезпечив смачне харчування та комфортне проживання всім гостям та учасникам конференції.

Гураль Надія,
координатор роботи ВМКПО “Вибір”

Саме в цей час конференц-центр “МДХ” прийняв більше 30 чоловік, які з’їхалися з різних куточків України (Київ, Хмельницький, Черкаси, Житомир, Закарпаття, Одеса), які є волонтерами ВМКПО “ВИБІР” і працюють з дітьми категорії ризику в Денних Центрах, або тільки планують розпочинати цю роботу. Всі вони одностайно зібралися сюди, щоб навчитися яким чином ми можемо робити соціально корисну роботу на більш високому рівні.
Поділитися міжнародним досвідом у цій сфері приїхали досвідчені соціальні працівники Гвен Росс (Шотландія) і Стівен Кнох (Північна Ірландія), які спеціалізуються в цій сфері вже більше 30 років допомагаючи як на державному рівні, так і на рівні волонтерських команд у різних країнах.
Вразило те, наскільки просто і доступно вони навчили учасників конференції, як надавати допомогу дітям, які потрапили в біду і страждають від прояву насильства з боку дорослих. Розглянули різні методики як помітити серед групи дітей тих, хто потребує реабілітації і як проводити подібну відновлюючу роботу з ними в рамках роботи Денного Центру.
Також варто відзначити, що просто приємно було зібратися з людьми, які не дивлячись на страшні цифри і нерозуміння з різних сторін продовжують вкладати частинку свого серця у дітей, допомагаючи їм проживати не найлегші дні в їх житті!
Гарячі дискусії, пошук рішень відкритих питань, обмін досвідом – все це підбадьорює йти далі, шукати виходи з здавалося б “глухих кутів”!

Деякі відгуки про конференцію:

“Багато корисної інформації, прекрасні досвідчені спікери і чудове обслуговування!”

“Семінари мені дуже сподобалися, розглядалися хороші і актуальні теми. Дізналася дещо нове про те, як знайти спільну мову з дітьми, і що ні в якому разі не потрібно падати духом”

“Багато дізналася про документ, який розробляє “ВИБІР”, багато цікавих практичних рад”

“Дізналася як бути гарним наставником. Деякі правила поведінки з дітьми. Що робити у разі зіткнення з різними видами насильства над дітьми – і як їх захистити”

“Як краще організувати служіння, щоб воно було більш ефективним (презентація про будівництво Будиночка)”