відбулася в м.Хмельницький, на базі одного з перших Денних Ценнтрів в Україні, де вже протягом 4 років звершується робота з дітьми ризику. Учасники конференції з’їхались з різних куточків України – Черкаси, Житомир, Тернопіль, Одесо, Київ, але переважна більшість була з Хмельницького та області.
В перший день конференції розглядалися питання, щодо випадків насильства над дітьми і як потрібно реагувати на них, та які дії чинити. Андрій Миколайович Костишин – президент ВМКПО “ВИБІР”, наставляв молодь, щоб вони мали гаряче серце, щодо тих дітей та сімей, які опинилися в біді і не відвертали очі від них, але мали мудрість коли йдуть допомогати і намагалися уникати помилок. А Дмитро Вікторович Баланюк – головний спеціаліст відділу у справах дітей у м. Хмельницькому наголосив, що допомагаючи сімям, потрібно робити це у рамках законності та взаємоповаги. Він дав чудові поради для молоді, щодо безпеки та правильного реагування у кризових ситуаціях, та закликав не брати на себе більше ніж потрібно, а своєчасно попереджати державні органи про небезпечні ситуації.
Після цього Надія Гураль – координатор роботи ВМКПО “ВИБІР”, презентувала новий документ “Правила та рекомендації по роботі з неповнолітніми”, де зібрані усі поради та механізм, яким чином вирішуються питання захисту дітей в органфізації.
Другий день конференції був присвячений літньому відпочинку та правилам, яких має дотримуватись команда волонтерів, щоби уникнути компроментуючих та небезпечних ситуацій з дітьми.
Наш гість – Евгенія Шевченко, яка координує літні проєкти організації “Молодь для Христа”, зауважила, як багато важливих та доленосних рішень молодь та підлітки приймають саме під час літнього відпочинку, адже є вільний час пороздумовувати над своїм життям. І закликала молодь наставляти дітей на здійснення добрих вчинків, щодо друзів, батьків та інших людей.
Після обговорення планів на літо, всі учасники зробили загальне фото напамять.
Подяка всім, хто допомагав у організаційній частині конференції та забезпечив смачне харчування та комфортне проживання всім гостям та учасникам конференції.

Гураль Надія,
координатор роботи ВМКПО “Вибір”

Саме в цей час конференц-центр “МДХ” прийняв більше 30 чоловік, які з’їхалися з різних куточків України (Київ, Хмельницький, Черкаси, Житомир, Закарпаття, Одеса), які є волонтерами ВМКПО “ВИБІР” і працюють з дітьми категорії ризику в Денних Центрах, або тільки планують розпочинати цю роботу. Всі вони одностайно зібралися сюди, щоб навчитися яким чином ми можемо робити соціально корисну роботу на більш високому рівні.
Поділитися міжнародним досвідом у цій сфері приїхали досвідчені соціальні працівники Гвен Росс (Шотландія) і Стівен Кнох (Північна Ірландія), які спеціалізуються в цій сфері вже більше 30 років допомагаючи як на державному рівні, так і на рівні волонтерських команд у різних країнах.
Вразило те, наскільки просто і доступно вони навчили учасників конференції, як надавати допомогу дітям, які потрапили в біду і страждають від прояву насильства з боку дорослих. Розглянули різні методики як помітити серед групи дітей тих, хто потребує реабілітації і як проводити подібну відновлюючу роботу з ними в рамках роботи Денного Центру.
Також варто відзначити, що просто приємно було зібратися з людьми, які не дивлячись на страшні цифри і нерозуміння з різних сторін продовжують вкладати частинку свого серця у дітей, допомагаючи їм проживати не найлегші дні в їх житті!
Гарячі дискусії, пошук рішень відкритих питань, обмін досвідом – все це підбадьорює йти далі, шукати виходи з здавалося б “глухих кутів”!

Деякі відгуки про конференцію:

“Багато корисної інформації, прекрасні досвідчені спікери і чудове обслуговування!”

“Семінари мені дуже сподобалися, розглядалися хороші і актуальні теми. Дізналася дещо нове про те, як знайти спільну мову з дітьми, і що ні в якому разі не потрібно падати духом”

“Багато дізналася про документ, який розробляє “ВИБІР”, багато цікавих практичних рад”

“Дізналася як бути гарним наставником. Деякі правила поведінки з дітьми. Що робити у разі зіткнення з різними видами насильства над дітьми – і як їх захистити”

“Як краще організувати служіння, щоб воно було більш ефективним (презентація про будівництво Будиночка)”

відбулася на початку навчального року,  після дивного літнього відпочинку. На неї зібралися майже всі лідери зі своїми командами, щоб поспілкуватися і обговорити плани на цей рік. Як не дивно, але метою зустрічі було познайомити цю молодь між собою, тому що вони займаючись однією справою, зустрічаються лише на великих зустрічах з дітьми, або з командою ВМКПО “ВИБІР” щодо питань розвитку їх діяльності. Кожна команда (або лідер) розповіли і поділилися гарними новинами і потребами  в своїй роботі.
Подяка Богу і людям, які підтримують фінансово, тому що в нас була можливість вручити кожному лідерові «подяку» тим, хто посвячено працював протягом минулого навчального року від ВМКПО «ВИБІР», і ресурсний матеріал по дитячому служінню для всієї команди. Всі, хто залишився на чаювання мали нагоду ближче один з одним познайомитися і поділитися особливими моментами, які вони переживали за цей рік в своєму житті.
Одностайно вирішили, що варто продовжувати такі зустрічі і періодично збиратися разом, тому що це велике підбадьорення і підтримка – поспілкуватися з тими, хто тебе добре розуміє!

Впродовж трьох днів Надія Гураль і Людмила Кашуба, співробітники соціального відділу ВМКПО “ВИБІР” мали можливість поспілкуватися з місцевою командою, яка має бажання почати служіння з неблагополучними дітьми. Разом вони розглянули основні моменти, з чого краще починати роботу в цьому напрямку, та що необхідно підготувати заздалегідь.
А також різні варіанти, щоби розпочати єфективне дитяче служіння в цій місцевості. Сподіваємося, що в їм вдасться крок за кроком втілити в життя ці задуми та реалізувати при цьому всі таланти, що вони мають.
Особлива вдячність всім, хто причепний до організації конференцій з питань лідерства – велика радість допомагати тим, хто хоче робити щось корисне і шукає шляхи як краще!

Чудовою можливістю благословив Бог нас провести презентацію служінь благодійного фонду «Молодь для Христа» та організації «Вибір» для церков і організацій, які зацікавилися роботою з дітьми ризику.
Незважаючи на те, що на презентації не було багато людей, ті, хто там були, прийняли рішення про подальшу підтримку роботи нашої організації. Ми впевнені, що в сукупності ми зможемо допомогти багатьом дітям. Одним з переваг презентації було те, що гостям були представлені конкретні проекти та конкретні діти, яким можна допомагати, яких можна відвідувати і брати активну особисту участь у їх житті.

24-25 жовтня соціальним департаментом організації „ Вибір” було проведено тренінг для волонтерів з 5 областей України. Тренінг відбувався протягом двох днів на базі офісу партнерської організації „Молодь для Христа” в м. Ірпінь. Всі присутні відмітили, що найбільше їм сподобалось активне спілкування, можливість ділитися досвідом та насичений розклад роботи тренінгу. Учасники також залишилися задоволеними практичністю навчального матеріалу та способом його викладання.