з нагоди всесвітнього Дня Захисту Дітей відбулося безліч різних акцій та святкувань.
Волонтери ВМКПО “Вибір” разом з групою дітей з Хмельницького Денного Центру брали участь у заході, що був організований у центральному парку міською службою у справах дітей. Танцювальні та музичні колективи зі вього міста підготували свої номери. Команда “Вибору” з гаслом “Захистити дитину – отримати людину!” мала нагоду поспілкуватися з батьками, загострити увагу на темі захисту дітей від насильства та пороздавати проспекти, що роз”яснюють роботу Денних Центрів. А діти з Денного Центру мали змогу взяти участь у конкурсах та іграх, які проводили ведучі та виграти цікаві призи. Особливо проявилити свої таланти діти змогли у конкурсі на найкращий малюнок – на тему захисту дітей.
А усім меншим дітям команда “Вибору” вручала маленькі подарунки – надувні кульки у вигляді квіточок або тваринок, які їм дуже сподобались. На закінчення свята всі, хто мав бажання залишилися пограти в ігри з парашутом, а потім побігли на безкоштовні атракціони у парку. Всі діти були запрошені на заняття в Денний Центр.
Дякуємо всім, хто допомагав в організації свята!

Слава Богу за можливості, які Він дає! Місцевий автосалон “Ніссан” у м.Хмельницькому задумав зробити благодійну акцію, присвячену “Дню Захисту Дітей” і просвети її на терріторії автосалону “Ніссан” ЛІГА 2.
Організатори – дирекція салону почули від наших волонтерів про ВМКПО “Вибір” і запросили нашу команду волонтерів допомогти у проведенні дитячої програми.Організатори самі потурбувалися про всі орг-питання, навіть самі зібрали дітей з батьками. А ми під гаслом акції “Захистити дитину – отримати людину” мали змогу загострили увагу присутніх на проблемах насильства над дітьми та закликали не бути байдужими, коли бачать дитину у небезпечній ситуації.
Усі діти мали гарну нагоду весело провести час, показати свої таланти, проявити себе у різних конкурсах, іграх, піснях та  отримати призи. Також взяти участь у конкурсі на найкращий малюнок. А ще на святі був безкоштовний батут, з якого менші діти майже не злазили.
Діти були дуже активні, а їх батьки вболівали за них та також мали змогу взяти участь у грі “Крокодил”. Діти показували без слів якусь тваринку, а батьки мали відгадати хто це в разі успіху отримати приз.
І діти, і ще більше самі батьки були дуже задоволені, тому що протягом 2,5 годин вони могли цікаво відпочити і спостерігати, які їх діти талановиті!

відбулася в м.Хмельницький, на базі одного з перших Денних Ценнтрів в Україні, де вже протягом 4 років звершується робота з дітьми ризику. Учасники конференції з’їхались з різних куточків України – Черкаси, Житомир, Тернопіль, Одесо, Київ, але переважна більшість була з Хмельницького та області.
В перший день конференції розглядалися питання, щодо випадків насильства над дітьми і як потрібно реагувати на них, та які дії чинити. Андрій Миколайович Костишин – президент ВМКПО “ВИБІР”, наставляв молодь, щоб вони мали гаряче серце, щодо тих дітей та сімей, які опинилися в біді і не відвертали очі від них, але мали мудрість коли йдуть допомогати і намагалися уникати помилок. А Дмитро Вікторович Баланюк – головний спеціаліст відділу у справах дітей у м. Хмельницькому наголосив, що допомагаючи сімям, потрібно робити це у рамках законності та взаємоповаги. Він дав чудові поради для молоді, щодо безпеки та правильного реагування у кризових ситуаціях, та закликав не брати на себе більше ніж потрібно, а своєчасно попереджати державні органи про небезпечні ситуації.
Після цього Надія Гураль – координатор роботи ВМКПО “ВИБІР”, презентувала новий документ “Правила та рекомендації по роботі з неповнолітніми”, де зібрані усі поради та механізм, яким чином вирішуються питання захисту дітей в органфізації.
Другий день конференції був присвячений літньому відпочинку та правилам, яких має дотримуватись команда волонтерів, щоби уникнути компроментуючих та небезпечних ситуацій з дітьми.
Наш гість – Евгенія Шевченко, яка координує літні проєкти організації “Молодь для Христа”, зауважила, як багато важливих та доленосних рішень молодь та підлітки приймають саме під час літнього відпочинку, адже є вільний час пороздумовувати над своїм життям. І закликала молодь наставляти дітей на здійснення добрих вчинків, щодо друзів, батьків та інших людей.
Після обговорення планів на літо, всі учасники зробили загальне фото напамять.
Подяка всім, хто допомагав у організаційній частині конференції та забезпечив смачне харчування та комфортне проживання всім гостям та учасникам конференції.

Гураль Надія,
координатор роботи ВМКПО “Вибір”

на яку приїхали діти з Денних Центрів Хмельницької області. Зустріч проходіла в м. Хмельницький в приміщенні церкви «Голгофа» з 12 до 17 години і на неї зібралося 35 дітей і 25 молодих людей з організаторів відпочинку. Тут діти згадували свої кричалки, девізи, пісні, які вони придумували влітку і ті, які співали всі разом. Дивилися фото і відео з відпочинку, що виявилося найцікавішим, хоч на хвилину поринути в ту літню атмосферу і пригадати те, що переживали там.  Ведуча Люба змогла всіх зібрати по групах і розвеселити своїми веселими іграми і жартами Сценка «Сіль», яку підготувала команда, розкривала тему всієї нашої зустрічі – чи є ми насправді сіллю для людей, що оточують нас, і після відпочинку. Про що розповідаємо іншим своїми справами і вчинками, і як це можна зробити  –  детально розповів нам диякон церкви «Будинок Євангелія» Валерій Олександровіч. Подяка Богу і тим, хто пожертвував фінанси на цей захід, щоб кожний з дітей міг отримати подарунок – ручки і зошити для школи, диск з фото з табору, і смачний обід! А також вручити подяки всій команді, яка допомагала цього літа. Після цього всі діти були запрошені на заняття в Денні Центри в Хмельницькому і по області, які відновлюють свої регулярні зустрічі після літніх канікул. На завершення зустрічі, всі зібрались на загальне фото – на довгу пам’ять!

На базі молодіжного центру «Час змін» с. Маків розпочався цей довгоочікуваний відпочинок. Цього літа була можливість надати відпочинок для 46 дітей з 8 до 15 років з командою 19 чоловік, троє з яких випускники Хмельницького Денного Центру.
Все відбувалося так: коли діти під’їжджали до бази їх перестріла молодь з команди, щоб зробити перевірку за допомогою різних завданнь. Тому дітям, щоб дістатися до бази відпочинку потрібно було згуртуватися та пройти їх. Таким чином діти ознайомилися з місцевістю, що оточувала базу!
Першого дня діти звісно знайомилися зі своїми наставниками й обживалися на базі – це був ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА.
А далі кожний день якось називався – другий день – ДЕНЬ СПОКУС, коли було цікаво спостерігати за тим, як діти брали або робили те, що було заборонено. За що, в кінці дня, коли всі мирно вляглися в свої ліжечка, група порядку підняла всіх, хто був замічений в порушенні правил, й змусила порушників повіджиматися або поприсідати. А вранці дітям пояснили, що таким чином ми часто в нашому житті робимо щось заборонене, не чикаючи за це покарання, але Бог справедливий і за все доведеться відповідати перед Ним.
Третій день – був ДЕНЬ НАВПАКИ. Під час загальної гри у футбол дітям відразу ж видали 2 м’ячі, а пізніше вибігли наставники з віниками, швабрами та відрами й почали заважати їм грати. Дітям важко було зрозуміти, що робити в такому хаосі, але всім було дуже весело. А на вечірню програму всі одягнулися навиворіт тому виглядали досить кумедно.
Впродовж всього відпочинку проходили біблійні години, на яких за бажанням учасники розглядали деякі з тих якостей, які показують, яким є Наш Бог. А на ранкових зустрічах вони замислювалися та шукали відповіді на питання «хто я?», і «що мені подобається?».
Наступним був ДЕНЬ ПОСМІШОК – в якому найвеселішим моментом було загальне обливання. Для цього всі вийшли на природу до джерела з чистою водою, де вдосталь пообливалися.
А  в передостанній день, вірніше вечір усі вечеряли на природі біля вогнища, де посмажили на всіх сардельки і картоплю. Після чого всі задоволені повернулися в корпус, де їх чекав особливий вечір та гості – приїхав диякон церкви «Дім Євангелія» Валерій Олександрович зі своєю дружиною Наталією, який розповів, як він уявляє Бога. А потім кожен міг написати те, в чому відчуває провину або хоче виправитися і прибити до хреста на знак того, що ми віддаємо це Богові. Після цього кожна група мала нагоду піти зі своїм наставником в обладнані місця, де кожен з дітей поділився своїми переживаннями та враженнями, запалюючи вогники маленьких свічок. Було багато всіляких емоцій та сліз радості, печалі.
В день роз’їзду лідери з дітьми всі разом приїхали на вечірнє служіння в церкву «Дім Евангелія», яка була основним організатором і спонсором цього відпочинку для дітей. Тут кожен загін міг прийняти участь в програмі й показати те, що діти підготували впродовж всього тиждня. Все прошло дуже цікаво й просто – діти розповідали вірші, які самі написали, показували сценки, співали пісні.  Це було великим підбадьоренням для церкви, до того ж на дитячу програму прийшли деякі з батьків цих дітей, які проживають в самому Хмельницькому.
Подяка Богу за все!

Під час шкільного оздоровчого табору молодь з Хмельницької церкви «Дім Євангелія» провела веселу та духовно корисну програму для 25 місцевих дітей. Їм дуже сподобалося разом співати пісні й робити різні саморобки, до того ж кожному, хто вже вміє читати подарували Новий Заповіт та пояснили як його читати, щоб краще розуміти те, що там написано. А також пограти у веселі ігри та конкурси.
Особлива подяка всім, хто посприяв проведенню цього заходу та надалі підбадьорює здійснювати суспільно корисну роботу для дітей. Тому з вересня ми плануємо відкрити денний центр для дітей с. Черепова, і вже переживаємо, щоб зібрати постійну команду соціально активної молоді для цього.

В ході цієї перед Пасхальної поїздки директор “Молодь для Христа” Андрій Костишин та координатор соціального відділу Надія Гураль змогли відвідати чотири дитячих зустрічі в Денних Центрах та поспілкуватися з місцевими дітьми та наставниками. А також особисто роздати всім дівчаткам взуття, яким нас благословила церква пастора Крега (штат Колорадо, США).

В Житомирській області ми відвідали Пасхальну зустріч ДЦ “Перлина” с. Івановка, де було присутньо 20 дітей, які саме тоді робили вітальну листівку батькам. Також був час поспілкуватися з командою та передати взуттєве благословіння для ДЦ “Перлина” та ДЦ “Чисте серце” м. Житомир. Слава Богу, були й більші розміри взуття, тому ми змогли благословити команду – дівчат-волонтерів, а також пощастило деяким мамам хлопців.

Ще була нагода зустрітися з лідерами команди, в  яких є бажання також почати роботу з дітьми ризику в м. Житомир, та обговорити варіанти відкриття ще одного ДЦ в іншому районі цього міста. Сподіваємося, щоб збереться команда вірних людей для цїєї справи.

В Хмельницькій області проходіла зустріч першої групи ДЦ, де 10 дітей та стільки ж помічників з молоді проводили репетицію постановки на Пасхальну зустріч молодіжного клубу та вчили пісні, щоб поїхати в маленькі церкви нашої області й прийняти участь там в служінні. Тут дівчта також зраділи, отримавши по новій парі літнього взуття.

В ДЦ с. Вовковинці прийшло 10 дітей на зустріч та знову були нові діти - братик і сестричка. Тут на додаток до взуття була можливість роздати нові джинсові курточки, якими нас благословили люди, що працюють на Хмельницькому речовому ринку.

А також встигли на зустріч в ДЦ с. Слобода Гулівська, де змогли розім’яти кісточки та пограти у волейбол, поспівати пісні й поспілкуватися з дітьми та хмельницькою молоддю, яка проводе тут зустрічі. І тут знайши взуття не лише дівчаткам, але і для декількох сімей, яким це було якраз до речі.

В ході цього туру ми відновили контакти з денним центром в Черкасах, де продовжується постійна робота з дітьми ризику, близько 20 з яких приходять на зустрічі кожний понеділок та п’ятницю. Ми зібрали їм взуття та курточки. А також благословили дітей, які приходять на зустрічі в с. Нове Залісся Київської області.

Слава Богу за безліч вражень та підбадьорення, які всі отримали в ході цієї поїздки! За тих людей, які благословили нас речами та зробили цей тур можливим! Сподімаємося, що разом ми зможемо допомогти ще багатьом дітям в їх потребах!

На першу святкову зустріч прийшло 8 нових дітей і дівчина, яка вже давненько не приходила – це дуже підбадьорило всіх присутніх, а саме – 15 дітей які вже не один рік ходять в Денний Центр та 3 лідерів, які чудово послужили дітям й організували всю програму. Також великим досягненням стало те, що майже всю програму найстарші діти провели самостійно. Кожний з них підготував якусь частину зустрічі, а наш стабільний волонтер Світлана, як ведуча розставила всіх по-черзі! Усі мали нагоду побачити і сценку від випускників, і поспівати пісні з Колею та Богданом, а дівчата провели ігри-конкурси, після яких всі відчули себе більш вільно та весело. Дуже цікаво пройшла гра-сценка “Ріпка”, яку нам відтворили під керівництвом ведучих нові діти, вони виявилися вельми театральними персонами, та не соромлячись цікаво обіграли всі ролі. На радість всім, була можливість підготувати для нових дітей подарунки, тому на закінчення зустрічі провели конкурс-лотерею за позначеннями на бейджах. А дівчинка Маша отримала додатковий подарунок, тому що привела більше всього друзів. За святковим столом усі мали нагоду більше поспілкуватися й ближче познайомитися.

Величезна подяка людям, які потурбувалися про подарунки та солодкий стіл для всіх дітей!

Відвідати старих друзів та познайомитися з новими, а також просто виїхати з Хмельницького на природу і цікаво провести вільний час – така була мета цієї подорожі.

Як не дивно, але всі поводилися добре дорогою туди й назад, а мандрівка електричкою такою кількістю привнесло свій колорит.
Одним з приємних моментів було те, що за організацію цієї події взявся один з наших постійних  волонтерів Вадим, який також в складі команди денного центру с. Вовковинці. А всі діти відповідали за якусь частинку програми.
Наприклад, Коля відповідав за музичний супровід на гітарі - всі ще не звикли, що в нас є свій гітарист, а також він був ведучим всієї програми.  Дівчата підготували та провели веселі ігри й конкурси, після яких всі швидко відчули себе затишно навіть в такій великій компанії. Адже нас приїхало 15 чоловік, а також прийшло місцевих 7 дітей. Навіть прийшли дівчата, які вже давненько вже не заглядали на подібні зустрічі. Дуже приємно було з ними поспілкуватися.
Тема була мобільною та цікавою — ми разом проводили наочне дослідження, яке підготували та провели дві Наталії, волонтери денного центру с. Вовковинці.
Ще був конкурс для тих, хто приготував подарунок другу, і ми провели лотерею та зробили обмін. Попивши чаю, завершили зустріч молитвою подяки та помандрували додому.
Ця зустріч ще довго буде зігрівати наші серця!

Ця подія проходила на святковому богослужінні в церкві «Дім Евангелія» м. Хмельницький, куди за доброю традицією були запрошені діти та вчителя з будинку-інтернату, над яким вже багато років церква несе шефство.

В цьому році досить особливо готувався Різдвяний вечір учасниками денного центру – вони навіть зібрали свій маленький хор. Сприяла цьому Люба – одна з постійних добровільних помічниць, яка виявила бажання займатися додатково з дітьми, після того як пройшла навчання в ХРБК м. Дунаєвці за фахом регент хору. Вони разом вивчили декілька Різдвяних пісень. А також позаймалася з Вікою і вони чудово заспівали дуетом.

Учасники денного центру підготували для гостей постановку під назвою «Пророцтва на всі часи», яка розповідала про те, які пророцтва в Біблії вказували на народження Ісуса Христа. Ця сценка супроводжувалася діалогом Ангела та Малюка, а усі інші учасники відтворювали події різних біблійних сюжетів. Яскраві костюми, переживання, гості – все це зробило цей вечір яскравим та незабутнім і для гостей і для самих учасників програми!