з нагоди всесвітнього Дня Захисту Дітей відбулося безліч різних акцій та святкувань.
Волонтери ВМКПО “Вибір” разом з групою дітей з Хмельницького Денного Центру брали участь у заході, що був організований у центральному парку міською службою у справах дітей. Танцювальні та музичні колективи зі вього міста підготували свої номери. Команда “Вибору” з гаслом “Захистити дитину – отримати людину!” мала нагоду поспілкуватися з батьками, загострити увагу на темі захисту дітей від насильства та пороздавати проспекти, що роз”яснюють роботу Денних Центрів. А діти з Денного Центру мали змогу взяти участь у конкурсах та іграх, які проводили ведучі та виграти цікаві призи. Особливо проявилити свої таланти діти змогли у конкурсі на найкращий малюнок – на тему захисту дітей.
А усім меншим дітям команда “Вибору” вручала маленькі подарунки – надувні кульки у вигляді квіточок або тваринок, які їм дуже сподобались. На закінчення свята всі, хто мав бажання залишилися пограти в ігри з парашутом, а потім побігли на безкоштовні атракціони у парку. Всі діти були запрошені на заняття в Денний Центр.
Дякуємо всім, хто допомагав в організації свята!

Слава Богу за можливості, які Він дає! Місцевий автосалон “Ніссан” у м.Хмельницькому задумав зробити благодійну акцію, присвячену “Дню Захисту Дітей” і просвети її на терріторії автосалону “Ніссан” ЛІГА 2.
Організатори – дирекція салону почули від наших волонтерів про ВМКПО “Вибір” і запросили нашу команду волонтерів допомогти у проведенні дитячої програми.Організатори самі потурбувалися про всі орг-питання, навіть самі зібрали дітей з батьками. А ми під гаслом акції “Захистити дитину – отримати людину” мали змогу загострили увагу присутніх на проблемах насильства над дітьми та закликали не бути байдужими, коли бачать дитину у небезпечній ситуації.
Усі діти мали гарну нагоду весело провести час, показати свої таланти, проявити себе у різних конкурсах, іграх, піснях та  отримати призи. Також взяти участь у конкурсі на найкращий малюнок. А ще на святі був безкоштовний батут, з якого менші діти майже не злазили.
Діти були дуже активні, а їх батьки вболівали за них та також мали змогу взяти участь у грі “Крокодил”. Діти показували без слів якусь тваринку, а батьки мали відгадати хто це в разі успіху отримати приз.
І діти, і ще більше самі батьки були дуже задоволені, тому що протягом 2,5 годин вони могли цікаво відпочити і спостерігати, які їх діти талановиті!

Одна добра людина, яка працює на хмельницькому речовому ринку, відкрила своє серце і віддала, той товар, який вже давно лежить на складі. ЇЇ щедрий дар дав чудову нагоду зустрітися з малюками і роздати їм гарні нові кофтинки.
Хтось допоміг знайти малечу 3-4 років, хтось запропонував свій транспорт, кожен послужив як міг і в результаті ми познайомилися з багатьма новими дітками, принесли їм Божу любов, виконали хорошу справу заради Господа.
Кожна зустріч була особливою. стільки різних історій! Наприклад, два брати і сестричка: Владік, Денис і Марійка, дуже схожі між собою, завжди підтримую один одного і радіють, незважаючи на те, де перебувають – чи декілька місяців в притулку-розподільнику, бо жити в своїй рідній сім’ї стало небезпечно для життя, чи живуть з мамою, яка сама ще дитина або якось намагається вижити в цьому світі, чи в прийомній родині, де вони опинились, пройшовши у свої 3 роки вже безліч негараздів.
Під час знайомства з нами хтось з дітей ні на крок не відходить від тебе і щебече як пташеня, а хтось сором’язливо чекає своєї черги. Але всім їм неважливо чи підійде розмір кофтинки або чи не задовгі будуть рукави – вони стоять в черзі за чимось іншим…
За нашою увагою, нашою щирою посмішкою, за тим, щоб ми приділили їм час і послухати, як вони намагаються висловити свої почуття і розповісти одразу усі новини свого життя.
Подяка Богу за те, що є ще в світі добрі люди, які мають жертовні серця і завдяки яким отакі акції вносять у дитячі сердечка трохи більше радості і Божого світла.

Команда ВМКПО “Вибір”

відбулася в м.Хмельницький, на базі одного з перших Денних Ценнтрів в Україні, де вже протягом 4 років звершується робота з дітьми ризику. Учасники конференції з’їхались з різних куточків України – Черкаси, Житомир, Тернопіль, Одесо, Київ, але переважна більшість була з Хмельницького та області.
В перший день конференції розглядалися питання, щодо випадків насильства над дітьми і як потрібно реагувати на них, та які дії чинити. Андрій Миколайович Костишин – президент ВМКПО “ВИБІР”, наставляв молодь, щоб вони мали гаряче серце, щодо тих дітей та сімей, які опинилися в біді і не відвертали очі від них, але мали мудрість коли йдуть допомогати і намагалися уникати помилок. А Дмитро Вікторович Баланюк – головний спеціаліст відділу у справах дітей у м. Хмельницькому наголосив, що допомагаючи сімям, потрібно робити це у рамках законності та взаємоповаги. Він дав чудові поради для молоді, щодо безпеки та правильного реагування у кризових ситуаціях, та закликав не брати на себе більше ніж потрібно, а своєчасно попереджати державні органи про небезпечні ситуації.
Після цього Надія Гураль – координатор роботи ВМКПО “ВИБІР”, презентувала новий документ “Правила та рекомендації по роботі з неповнолітніми”, де зібрані усі поради та механізм, яким чином вирішуються питання захисту дітей в органфізації.
Другий день конференції був присвячений літньому відпочинку та правилам, яких має дотримуватись команда волонтерів, щоби уникнути компроментуючих та небезпечних ситуацій з дітьми.
Наш гість – Евгенія Шевченко, яка координує літні проєкти організації “Молодь для Христа”, зауважила, як багато важливих та доленосних рішень молодь та підлітки приймають саме під час літнього відпочинку, адже є вільний час пороздумовувати над своїм життям. І закликала молодь наставляти дітей на здійснення добрих вчинків, щодо друзів, батьків та інших людей.
Після обговорення планів на літо, всі учасники зробили загальне фото напамять.
Подяка всім, хто допомагав у організаційній частині конференції та забезпечив смачне харчування та комфортне проживання всім гостям та учасникам конференції.

Гураль Надія,
координатор роботи ВМКПО “Вибір”

Саме в цей час конференц-центр “МДХ” прийняв більше 30 чоловік, які з’їхалися з різних куточків України (Київ, Хмельницький, Черкаси, Житомир, Закарпаття, Одеса), які є волонтерами ВМКПО “ВИБІР” і працюють з дітьми категорії ризику в Денних Центрах, або тільки планують розпочинати цю роботу. Всі вони одностайно зібралися сюди, щоб навчитися яким чином ми можемо робити соціально корисну роботу на більш високому рівні.
Поділитися міжнародним досвідом у цій сфері приїхали досвідчені соціальні працівники Гвен Росс (Шотландія) і Стівен Кнох (Північна Ірландія), які спеціалізуються в цій сфері вже більше 30 років допомагаючи як на державному рівні, так і на рівні волонтерських команд у різних країнах.
Вразило те, наскільки просто і доступно вони навчили учасників конференції, як надавати допомогу дітям, які потрапили в біду і страждають від прояву насильства з боку дорослих. Розглянули різні методики як помітити серед групи дітей тих, хто потребує реабілітації і як проводити подібну відновлюючу роботу з ними в рамках роботи Денного Центру.
Також варто відзначити, що просто приємно було зібратися з людьми, які не дивлячись на страшні цифри і нерозуміння з різних сторін продовжують вкладати частинку свого серця у дітей, допомагаючи їм проживати не найлегші дні в їх житті!
Гарячі дискусії, пошук рішень відкритих питань, обмін досвідом – все це підбадьорює йти далі, шукати виходи з здавалося б “глухих кутів”!

Деякі відгуки про конференцію:

“Багато корисної інформації, прекрасні досвідчені спікери і чудове обслуговування!”

“Семінари мені дуже сподобалися, розглядалися хороші і актуальні теми. Дізналася дещо нове про те, як знайти спільну мову з дітьми, і що ні в якому разі не потрібно падати духом”

“Багато дізналася про документ, який розробляє “ВИБІР”, багато цікавих практичних рад”

“Дізналася як бути гарним наставником. Деякі правила поведінки з дітьми. Що робити у разі зіткнення з різними видами насильства над дітьми – і як їх захистити”

“Як краще організувати служіння, щоб воно було більш ефективним (презентація про будівництво Будиночка)”

на яку приїхали діти з Денних Центрів Хмельницької області. Зустріч проходіла в м. Хмельницький в приміщенні церкви «Голгофа» з 12 до 17 години і на неї зібралося 35 дітей і 25 молодих людей з організаторів відпочинку. Тут діти згадували свої кричалки, девізи, пісні, які вони придумували влітку і ті, які співали всі разом. Дивилися фото і відео з відпочинку, що виявилося найцікавішим, хоч на хвилину поринути в ту літню атмосферу і пригадати те, що переживали там.  Ведуча Люба змогла всіх зібрати по групах і розвеселити своїми веселими іграми і жартами Сценка «Сіль», яку підготувала команда, розкривала тему всієї нашої зустрічі – чи є ми насправді сіллю для людей, що оточують нас, і після відпочинку. Про що розповідаємо іншим своїми справами і вчинками, і як це можна зробити  –  детально розповів нам диякон церкви «Будинок Євангелія» Валерій Олександровіч. Подяка Богу і тим, хто пожертвував фінанси на цей захід, щоб кожний з дітей міг отримати подарунок – ручки і зошити для школи, диск з фото з табору, і смачний обід! А також вручити подяки всій команді, яка допомагала цього літа. Після цього всі діти були запрошені на заняття в Денні Центри в Хмельницькому і по області, які відновлюють свої регулярні зустрічі після літніх канікул. На завершення зустрічі, всі зібрались на загальне фото – на довгу пам’ять!

відбулася на початку навчального року,  після дивного літнього відпочинку. На неї зібралися майже всі лідери зі своїми командами, щоб поспілкуватися і обговорити плани на цей рік. Як не дивно, але метою зустрічі було познайомити цю молодь між собою, тому що вони займаючись однією справою, зустрічаються лише на великих зустрічах з дітьми, або з командою ВМКПО “ВИБІР” щодо питань розвитку їх діяльності. Кожна команда (або лідер) розповіли і поділилися гарними новинами і потребами  в своїй роботі.
Подяка Богу і людям, які підтримують фінансово, тому що в нас була можливість вручити кожному лідерові «подяку» тим, хто посвячено працював протягом минулого навчального року від ВМКПО «ВИБІР», і ресурсний матеріал по дитячому служінню для всієї команди. Всі, хто залишився на чаювання мали нагоду ближче один з одним познайомитися і поділитися особливими моментами, які вони переживали за цей рік в своєму житті.
Одностайно вирішили, що варто продовжувати такі зустрічі і періодично збиратися разом, тому що це велике підбадьорення і підтримка – поспілкуватися з тими, хто тебе добре розуміє!

Впродовж трьох днів Надія Гураль і Людмила Кашуба, співробітники соціального відділу ВМКПО “ВИБІР” мали можливість поспілкуватися з місцевою командою, яка має бажання почати служіння з неблагополучними дітьми. Разом вони розглянули основні моменти, з чого краще починати роботу в цьому напрямку, та що необхідно підготувати заздалегідь.
А також різні варіанти, щоби розпочати єфективне дитяче служіння в цій місцевості. Сподіваємося, що в їм вдасться крок за кроком втілити в життя ці задуми та реалізувати при цьому всі таланти, що вони мають.
Особлива вдячність всім, хто причепний до організації конференцій з питань лідерства – велика радість допомагати тим, хто хоче робити щось корисне і шукає шляхи як краще!

На базі молодіжного центру «Час змін» с. Маків розпочався цей довгоочікуваний відпочинок. Цього літа була можливість надати відпочинок для 46 дітей з 8 до 15 років з командою 19 чоловік, троє з яких випускники Хмельницького Денного Центру.
Все відбувалося так: коли діти під’їжджали до бази їх перестріла молодь з команди, щоб зробити перевірку за допомогою різних завданнь. Тому дітям, щоб дістатися до бази відпочинку потрібно було згуртуватися та пройти їх. Таким чином діти ознайомилися з місцевістю, що оточувала базу!
Першого дня діти звісно знайомилися зі своїми наставниками й обживалися на базі – це був ДЕНЬ ЗНАЙОМСТВА.
А далі кожний день якось називався – другий день – ДЕНЬ СПОКУС, коли було цікаво спостерігати за тим, як діти брали або робили те, що було заборонено. За що, в кінці дня, коли всі мирно вляглися в свої ліжечка, група порядку підняла всіх, хто був замічений в порушенні правил, й змусила порушників повіджиматися або поприсідати. А вранці дітям пояснили, що таким чином ми часто в нашому житті робимо щось заборонене, не чикаючи за це покарання, але Бог справедливий і за все доведеться відповідати перед Ним.
Третій день – був ДЕНЬ НАВПАКИ. Під час загальної гри у футбол дітям відразу ж видали 2 м’ячі, а пізніше вибігли наставники з віниками, швабрами та відрами й почали заважати їм грати. Дітям важко було зрозуміти, що робити в такому хаосі, але всім було дуже весело. А на вечірню програму всі одягнулися навиворіт тому виглядали досить кумедно.
Впродовж всього відпочинку проходили біблійні години, на яких за бажанням учасники розглядали деякі з тих якостей, які показують, яким є Наш Бог. А на ранкових зустрічах вони замислювалися та шукали відповіді на питання «хто я?», і «що мені подобається?».
Наступним був ДЕНЬ ПОСМІШОК – в якому найвеселішим моментом було загальне обливання. Для цього всі вийшли на природу до джерела з чистою водою, де вдосталь пообливалися.
А  в передостанній день, вірніше вечір усі вечеряли на природі біля вогнища, де посмажили на всіх сардельки і картоплю. Після чого всі задоволені повернулися в корпус, де їх чекав особливий вечір та гості – приїхав диякон церкви «Дім Євангелія» Валерій Олександрович зі своєю дружиною Наталією, який розповів, як він уявляє Бога. А потім кожен міг написати те, в чому відчуває провину або хоче виправитися і прибити до хреста на знак того, що ми віддаємо це Богові. Після цього кожна група мала нагоду піти зі своїм наставником в обладнані місця, де кожен з дітей поділився своїми переживаннями та враженнями, запалюючи вогники маленьких свічок. Було багато всіляких емоцій та сліз радості, печалі.
В день роз’їзду лідери з дітьми всі разом приїхали на вечірнє служіння в церкву «Дім Евангелія», яка була основним організатором і спонсором цього відпочинку для дітей. Тут кожен загін міг прийняти участь в програмі й показати те, що діти підготували впродовж всього тиждня. Все прошло дуже цікаво й просто – діти розповідали вірші, які самі написали, показували сценки, співали пісні.  Це було великим підбадьоренням для церкви, до того ж на дитячу програму прийшли деякі з батьків цих дітей, які проживають в самому Хмельницькому.
Подяка Богу за все!

Під час шкільного оздоровчого табору молодь з Хмельницької церкви «Дім Євангелія» провела веселу та духовно корисну програму для 25 місцевих дітей. Їм дуже сподобалося разом співати пісні й робити різні саморобки, до того ж кожному, хто вже вміє читати подарували Новий Заповіт та пояснили як його читати, щоб краще розуміти те, що там написано. А також пограти у веселі ігри та конкурси.
Особлива подяка всім, хто посприяв проведенню цього заходу та надалі підбадьорює здійснювати суспільно корисну роботу для дітей. Тому з вересня ми плануємо відкрити денний центр для дітей с. Черепова, і вже переживаємо, щоб зібрати постійну команду соціально активної молоді для цього.